+48 734 725 379

Attachi – dodatek do MS WORD

Attachi – dodatek do MS WORD
23
lut

Czym jest ATTACHI?

ATTACHI jest dodatkiem (ang. „plug-in”) do MS Word, który ułatwia i wspomaga tworzenie oraz kompletowanie pism z dużą ilością załączników.

2017-01-25_ulotka_attachi_awers_final_700pix_szeroka_1_GÓRA

Po instalacji dodatku ATTACHI w MS WORD pojawia się nowy pasek narzędzi z ikonami programu ATTACHI.

Dzięki ATTACHI automatycznie zrobisz to, co do tej pory robiłeś ręcznie: ponumerujesz załączniki, na końcu dokumentu wygenerujesz listę załączników, posegregujesz dokumenty według numeracji, po czym wszystko  wydrukujesz za jednym razem, posortowane według ustalonej numeracji, gotowe do wysyłki. Bez względu na liczbę załączników.

2017-01-25_ulotka_attachi_awers_final_700pix_szeroka_2_DÓŁ

ATTACHI zostało wymyślone przez prawników dla prawników, ale sprawdzi w każdej pracy biurowej, w której pojawiają się pisma z dużą ilością załączników.

Jak to działa?

Cały wysiłek, który trzeba włożyć, aby skorzystać z dobrodziejstw ATTACHI, to oznaczyć i powiązać fragment tekstu z właściwym plikiem. Jeśli piszesz pismo procesowe i powołujesz dowody w treści, wystarczy postawić kursor w miejscu, które chcesz powiązać z dokumentem i wybrać plik z dysku. Resztę zrobi ATTACHI. Jeśli tworzysz pismo, gdzie potrzebna jest tylko lista na końcu, dostępny jest prosty kreator. ATTACHI nada kolejny numer załącznika i utworzy hiperłącze – wszystkie powiązanie dokumenty będą dostępne na kliknięcie wprost z dokumentu głównego.

Po oznaczeniu i powiązaniu fragmentów pisma z właściwymi plikami ATTACHI stworzy automatycznie listę załączników z nazwami nadanymi przez Ciebie, a potem wygeneruje wszystkie załączniki do wybranego folderu, w ustalonym porządku i kolejności. Aby umożliwić wydruk wszystkich załączników za jednym kliknięciem, ATTACHI wygeneruje także jeden duży plik PDF ze wszystkimi załącznikami. Ponadto wszystkie pojedyncze pliki-załączniki będą miały nazwy nadane im w piśmie.

W nagłówku każdego załącznika ATTACHI nadrukuje jego numer z listy.

Wszystkie opcje nadruku numeracji załączników można dowolnie konfigurować i ustawiać parametry (kolor, dodatkowa informacja itd.)

IMG_3163_załDoOn4RP_2

W stopce, oprócz numeru załącznika, ATTACHI doda także numerację stron.

Dzięki temu, niezależnie od ilości dokumentów, każdą pojedynczą kartę ze stosu załączników będzie można zawsze szybko przyporządkować do konkretnej pozycji na liście załączników.

IMG_3210_stos_zał_do_On4RP

Poniżej klip wideo prezentujący ogólne założenia i działanie programu

Korzyści

ATTACHI oszczędza czas, automatyzuje szereg czynności technicznych i zwiększa kontrolę nad obszernymi dokumentami. Ponadto redukuje ryzyko pomyłek i pominięć przy kompletowaniu dokumentów.

ATTACHI wprowadza dodatkową systematykę i organizację załączników, co wydatnie ułatwia pracę oraz orientację w pismach i załącznikach zarówno autorom, jak i odbiorcom pism.

ATTACHI sprawdzi się wszędzie, gdzie potrzebna jest pełna kontrola nad obszernymi załącznikami do wszelkiego rodzaju pism.

Wyróżnienie w konkursie Innowacyjna Kancelaria 2014

Nasz pomysł otrzymał wyróżnienie w konkursie „Innowacyjna Kancelaria” Krajowej Rady Radców Prawnych.
Poniżej film, który był zgłoszeniem do konkursu i prezentował działanie ATTACHI na przykładzie konkretnego pisma procesowego.

Co jest niezbędne?

Podstawowym warunkiem korzystania z ATTACHI jest praca na skanach i elektronicznych wersjach dokumentów w popularnym formacie PDF.

Aplikacja obsługuje zapisane do pliku PDF skany dokumentów, zdjęcia oraz wszelkie wersje elektroniczne dokumentów, wygenerowane z dowolnego programu obsługującego eksport do pliku PDF (m.in. Word, Excel, programy z pakietu Open Office czy wszelkie programy graficzne i projektowe) lub pliki przetworzone do pliku PDF za pomocą tzw. wirtualnej drukarki PDF.

Poza tym aplikacja potrzebuje do działania środowiska WINDOWS oraz edytora tekstu MS WORD od wersji 2010 lub nowszej.

Podręcznik Użytkownika

Pobierz PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA w pliku PDF, aby poznać lepiej działanie programu. Przygotowaliśmy pełną wersję dokumentacji oraz wersję skróconą, która umożliwia szybkie poznanie poszczególnych funkcji oraz natychmiastowe rozpoczęcie pracy z programem. W wersji skróconej opisowi każdej funkcji towarzyszy krótki film wideo pokazujący obsługę programu.

Po więcej bieżących informacji nt. codziennego używania ATTACHI zapraszamy na Forum.

Nazwa aplikacji: Attachi
System: Windows 7, 8, 10
WORD: 2010 lub nowsza
Rodzaje licencji: Roczna, 2-letnia, bezterminowa

Wersję demonstracyjną ATTACHI można pobrać klikając w poniższy przycisk „Pobierz Attachi”. Następnie pobrany plik należy zapisać na dysku lokalnym i rozpakować. W celu zainstalowania programu należy uruchomić rozpakowany plik instalacyjny i wykonać instrukcje pojawiające się w kreatorze instalacyjnym oprogramowania. Pełna wersja programu jest dostępna po dokonaniu zakupu licencji – otrzymaną nazwę konta, hasło i klucz licencyjny należy wpisać w menu „Licencja – Rejestruj produkt”.
Pobierz Attachi